Doučovanie

Napsal Vvvvvnnafd.quicksnake.sk (») 13. 2. v kategorii doučovanie, přečteno: 87×

Podporné prostriedky na výučbu sa jazykov

V tomto článku sa budem venovať veciam, ktoré vám môžu pomôcť sa učiť jazyky a môže tieto prostriedky použiť úplne každý a niektoré sú dokonca aj zadarmo.

Ako prvé by som použil youtube na tejto platforme nájdete nielen rôzne edukačné videá, pomocou, ktorých sa môžete naučiť jazyk ale aj rady a návody ako sa dá učiť rýchlejšie a ľahšie. Z kurzov tu nájdete vysvetlenie gramatiky, konverzácie, idiómy, frázové slovesá ale aj vysvetlenie slov pomocou ich opisu a to bežných slov ale aj slovnú zásobu pre rôzne odborné mutácie jazyka.

Ako ďalšiu možnosť by som spomenul dvd nosiče, sú dobré v tom smere, že keď si pustite film v pôvodnom jazykovom znení so slovenskými titulkami tak sa naučíte tie slová, frázy, výrazy, ktoré sa používajú v bežnej reči a hlavne ich nenájdete v knihách.

Potom by som spomenul cd nosiče, mp3  nahrávky a podobne tiež tu môžete nájsť od viet po rozhovory, ktoré určite budete používať  a naučíte sa rôzne možnosti ako odpovedať  ale sa aj pýtať v danom jazyku.

Dobre je tiež vyskúšať rôzne výučbové softwéry, či už si nejaký zakúpite alebo stiahnete zadarmo, tu sa dá určite precvičiť gramatika ale aj správne písanie slov a tiež sa dajú urobiť testy, toho čo ste sa naučili a tak zistiť čomu sa máte viac venovať.

Tiež sa dajú použiť skôr veci pre deti ale aj to zaberá, môžeme použiť rôzne tabuľky, pexesá či edukačné hry, ktoré sú voľne v predaji.

Využiť môžete aj knihy, kde na jednej strane je text po slovensky a na druhej strane máte text v cudzim jazyku a ak máte ešte  aj nahrávku v pôvodnom znení aj s prekladom tak vtedy je to asi najlepší spôsob ako sa dá učiť jazyk.

Ak máte kartičky so slovíčkami pomocou, ktorých tvoríte vety tak sa tiež naučíte vytvárať samy vety, ktoré by ste mohli použiť v praxi.

Ak ste pokročilejší a viete sa spojiť s cudzincami, ktorí hovoria daným jazykom napríklad cez skype, tak to je tiež výborný spôsob ako si môžete osvojiť jazyk.

Občas vám pomôže aj televízia ak si nájdete niečo čo vás zaujíma a je to v danom cudzom jazyku, ktorý sa učíte, pretože to čo sa učíte by vás malo hlavne baviť.

Napríklad čo som určite použil boli nahrávky s relaxačným podtextom, okrem toho, že sa učíte budete aj uvoľnený a budete viac vnímať.

Ak by ste chceli ešte viac rád ako sa učiť jazyky a prípadne by ste sa chceli začať učiť jazyk tak nás kontaktujte naša stránka je http://www.filip-en.eu

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a dvanáct